/Files/images/рагівка.jpg

Адреса

07033
с.Рагівка, вул.Яблунева,176

тел. (04592) 27-1-46

Завідувач філіалу: Мартиненко Лідія Едуардівна

Село Рагівка Поліського району Київської області розташоване на берегах річки Смолянка за 5 км від Поліського, 18 км від залізничної станції Вільча і 125 км від міста Києва.
У 1835 році поміщик Станіслав Горват купив Хабенський маєток у княгині Родзивіл за 300 тисяч карбованців, в який входило село Рагівка.
Станіславу Горвату належало землі 13,7 тис. десятин, церкві – 11,5 тис. десятин, а всім селянам маєтку 902 десятини.
Власник села Горват не проявляв ніякої турботи про культурний ріст селян та охорону їх здоров’я. Але у 1899 році в селі Рагівка була відкрита перша школа, яка навіть зовні не була схожа на школу, а на невеличку хату із солом’яною стріхою. Організував цю земську школу Карака Андрій Данилович. Школа перебувала під пильним контролем адміністрації. Вона мала виховувати учнів у дусі покори владі, відданості самодержству. В основі викладання була покладена реакційна теорія, яка затверджувала непорушність самодержавства, православної релігії та кріпосного права в країні.
Пізніше у школі працювали вчителі Петрук Степан Осипович, Козман Гнат, Барсов, Михайло Кохатовський.
Існувала також і церковно-приходська школа, в якій вчителем був Руденко Тимофій Васильович.
Школу відвідували тільки діти із сімей середняків та заможніх селян. Бідні селяни були неписьменні.
Після повалення царизму, коли було встановлено Радянську владу, комітет незаможніх селян, очолюваний Буркою Захаром Микитовичем та першим головою Рагівської сільської Ради Гончаренком Григорієм Івановичем, подбав про відкриття початкової школи для дітей в селі Рагівка, а в селах Шевченкове, Ясено, Котовське, були організовані хати-читальні.
Першими вчителями були Русинський Михайло Іванович, Назаренко Ольга Ничипорівна,
Монжес Любов Яківна, Загорівський Павло Петрович. В цій школі учні навчалися до 1934 року. У 1934 році було збудовано нову семирічну школу.
Напередодні війни повністю завершилась ліквідація неписьменності серед дорослого населення, було відкрито одну семирічну та три початкові школи.
Коли на нашу країну напали фашистська Німеччина, навчання в школі було припинене. З перших днів війни на фронт пішли вчителі: Куракса Олексій Федорович, Кучеренко Арсен Степанович (обидва загинули на фронті) та Мусійчук Степан Давидович.
В 1943 році повернувся з фронту, отримавши поранення, льотчик Гречан. Згодом він почав відновлювати навчання у школі. В той час працювали вчителі: Гончаренко Ольга Миколаївна, Андрієнко Марія Антонівна, Грибко Григорій Гнатович, Мазур Володимир Петрович, Мазур Надія Петрівна та інші.
У 1960 році школа стала восьмирічною.
В 1968 році була побудована нова восьмирічна школа на 320 учнівських місць, майстерня, спортивний зал. Були об’єднані всі філіали шкіл сіл Яблуньки, Шевченкового, Ясеня, Котвського.
У 1975 році Рагівське школа стала середньою. Через рік відбувся перший випуск випускників середньої школи.
До Рагівської середньої школи школи ходили навчатись учні всіх навколишніх сіл, а також учні з ближніх сіл Житомирщини, вони жили у добротному інтернаті на 70 місць. Першим директором середньої школи був Пашун Яків Федорович.
У 1986 році над Поліським районом нависла чорна хмара. Аварія на ЧАЕС позначилась і на житті школи. Багато дітей разом із батьками виїхали в ,,чисту зону”. Чисельність учнів різко знизилась. Було повністю виселено села Ясено, Шевченкове, Котовське,
У 1993 році школа була реорганізована у неповносередню, а в 1995 році у навчально-виховне об’єднання ,,загальноосвітня школа І-ІІ ступенв – дошкільний навчальний заклад”.
Станом на 01.09.2009 р. у Рагівському НВО навчалося 44 учні, дитячий садок відвідувало 11 діток. У школі працює 16 вчителів, з них – 3 сумісники. Вищу освіту мають 11 вчителів, середню спеціальну – 2 вчителі, навчаються заочно – 3 вчителі. Вищу категорію мають – 3 вчителі, спеціаліст І категорії – 3 вчителі, спеціаліст ІІ категорії – 6 вчителів.
Кiлькiсть переглядiв: 739

Коментарi

  • Іван Вознюк

    2014-12-25 22:00:53

    Іван Вознюк випускник 1979 року сама найкраща школа найкращі вчителі Корчевна Надія Антонівна Грибко Григорій Гнатович Старовойт Іван Іванович Одним словом всі вчителі були чудові... І вітаю всіх з Новим Роком і ще випускники 79 року пишіть сюди http://vk.com/vamnip95......

  • Іван Вознюк

    2014-12-25 22:00:26

    Іван Вознюк випускник 1979 року сама найкраща школа найкращі вчителі Корчевна Надія Антонівна Грибко Григорій Гнатович Старовойт Іван Іванович Одним словом всі вчителі були чудові... І вітаю всіх з Новим Роком і ще випускники 79 року пишіть сюди http://vk.com/vamnip95...